Başa Dön
Tekin Ustadan Efsane Lezzetler
Blog
İstanbulda Midye Nerede Yenir
İstanbulda Midye Nerede Yenir
22.09.2020 00:00:00

İstanbulda midye nerede yenir  sorusu için Tekin Usta’ya  gelebilir veya sipariş oluşturabilirsiniz.  Midye dolma konusunda doğru adrestesiniz.

Tekin Usta’da Midye Dolmalar Nasıl Hazırlanır?

Üretim alanlarımız salgının da etkisiyle her zamankinden daha sıkı şekilde dezenfekte edilmektedir. Öncelikle bu konuda mesafe kurallarına da uyarak bir çözüm üretildiği belirtilmelidir. Tekin Usta, paket servis konusunda başlangıçtan itibaren hijyen konusuna her zaman öncelik vermiştir. Midye dolmalar ve diğer tüm malzemeler konusunda hata götürmeyen bir şekilde çalışma sürdürmekteyiz.

Tekin Usta’da midye dolmaları güvenli adresten alıyoruz. Aldığımız midye dolmalar özenle açılır ve dış kısımları fırça ile detaylı şekilde temizlenir. İçi açıldığında da temizlik sürdürülür. Haşlama öncesi pirinç ve özel baharatlarla hazırlanan karışım eklenir ve midyelerin ağzı bağlanır. İri boy midye seçimi yaptığımız için malzeme alma kapasitesi de çoktur. Bu midyelerden gün içerisinde ortalama sipariş sıklığı doğrultusunda  hazırlıklar yapılmaktadır.  

Midyenin iç kısmına koyduğumuz baharatlar içerisinde tuz, karabiber ,dolmalık fıstık, yenibahar, karanfil ,nane  malzemeleri vardır. Ayrıca tat katması için haşlama suyuna toz şekeri kuş üzümü, zeytinyağı, kuru soğan ve pirinç ana malzemeleri değerlendirilir. Midyelerde tencere ve sayı büyüklüğüne göre genelde 30 dakika içerisinde işlemler tamamlanmaktadır. Limon ile servis yapıldığında etin tadı daha da ortaya çıkar. Bu nedenle midye dolma  limonlu yemek alacağınız tadı artırmaktadır.

Sipariş Sayısını Belirleyin Hızlı Gönderelim

Tekin Usta midye dolma  firmamızda alacağınız midye miktarını kaç kişi yiyecekse buna göre belirlemelisiniz. Hızlı gönderim yapan firmamızda uygulama indirerek siparişlerinizi hemen oluşturabilirsiniz.  Başka yemek türlerinden de siparişlerinizi alarak gönderim yapmaktayız. Tekin Usta kokoreç ve etli yemekler konusunda size uzman bir tat sunacaktır.

Misafirler İçin Midye Dolma

Misafirleriniz için limonlu pirinçli midye dolma ikram edebilirsiniz. Bu misafir yemekleri ve ikramları sizin keyifli zaman geçirmeniz için avantaj sağlayacaktır. Midye dolma siparişlerinde paket sayısı açısından seçimlerinizi yapabilirsiniz. Midye dışına başka siparişlerden de misafirlere sunabilirsiniz.

Midye Dolma Faydalı Mı?

Midye dolma faydaları deniz ürünü olduğu için epey fazladır.  Midye dolma kan akışı, kas ve sinir sistemi ile birçok konuda sağlığa destek verir.

Diğer İçerikler