Başa Dön
Tekin Ustadan Efsane Lezzetler
Blog
En İyi Tavuk Döner Tarifi
En İyi Tavuk Döner Tarifi
20.09.2020 00:00:00

Günümüzde en çok sevilen dışarı yiyecek türlerinin başında gelen en iyi tavuk döneri için en doğru bilgilere ulaşmak çok önemlidir.

Her geçen gün farklı yerlerde, farklı firmalar açılarak tavuk döneri satışları yapılırken kaliteli ve güvenilir olması dikkat edilmesi gereken çok önemli bir noktadır. Bu tarz yiyeceklerin nasıl yapıldığı ve tarifleri birbirinden farklı olduğundan en güvenilir olanı tercih etmek gerekir.

Tavuk Döneri Hakkında

En iyi tavuk döneri tarifi verirken yörelere göre farklı olduğunu akıllardan çıkarmamak gerekir. Ülkemizde yer alan tatlar arasında ilk sıralarda yer alan tavuk döneri damak zevkine ve bölgelere göre farklılıklar göstermektedir. Ancak tüm döner çeşitleri birbirlerine çok fazla benzemektedir. Bu neden ile tarifler birbirlerine yakın olduğundan birkaç tane değişiklik yapılmaktadır.

En iyi tavuk döneri genel olarak bilindik ve güvenilir olan yerlerden alınmaktadır. Bunların yanı sıra isteğe bağlı olarak evde yapılan tarifler de bulunmaktadır. Her ne kadar evde yapılsa da dışarıda hele de sevdiğiniz bir yerde yediğiniz tavuk dönerin üstüne diyecek olmaz. Ülkemizde çok önemli bir tat olan bu döner çeşidinde kesinlikle kaliteden ve güvenden taviz vermeden en iyi olan yerden yenilmesi gerekmektedir.

Tavuk Döner Nasıl Yapılır?

İnsanların en çok merak ettiği tavuk döneri nasıl yapılır sorusu olup hep farklı cevaplar ile karşı karşıya kalırlar. En iyi tavuk döneri yapmak ve yemek için yapılması gereken ilk önemli kural malzemelerin son derece kaliteli olmasıdır. Evde tavuk döneri yapmak için ilk olarak; 4 tane kalçalı tavuk but, rendelenmiş bir tane soğan, 2 diş sarımsak, 2 yemek kaşığı yoğurt, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, toz kırmızıbiber, kekik, karabiber, pul biber, tuz gibi malzemelerin olması gerekir.

İstenilen lezzette tavuk döneri yemek için kesinlikle malzemelerin kaliteli ve güvenilir olması gerekir.  Bir kabın içine hazırlanan sos tavuklar ile buluşturulup bir gün buzdolabında beklenir. Ertesi gün çıkarılan tavuklar yağda kızartılır. Evde tavuk döner dışarıda yapılanlardan farklı olsa da lezzet bakımından ağızlarda çok daha güzel tatlar bırakacaktır.

Diğer İçerikler